Na czym polega masaż relaksacyjny?

olejki eteryczne

Cały dzień spędzony w stresie i napięciu sprawia, że często brakuje nam siły na zrobienie czegokolwiek po powrocie do domu. Przez nieustanną pogoń i nerwy potrzebujemy odpoczynku i relaksu, dzięki któremu będziemy mogli dalej normalnie funkcjonować. Tutaj z pomocą przychodzi masaż relaksacyjny, który jest sposobem na poprawienie naszego samopoczucia.

Coraz więcej osób decyduje odwiedzić się gabinet fizjoterapeutyczny, czy SPA, żeby znaleźć skuteczny sposób na odprężenie i zlikwidowanie napięcia. To właśnie masaż relaksacyjny pozwala nam odprężyć się i znaleźć odpowiednią równowagę. Jest to zabieg nie tylko dla naszego ciała, lecz i duszy, który możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

Najczęściej masaż relaksacyjny opiera się na stosowaniu delikatnego ucisku, dotyku i ugniataniu konkretnych partii mięśniowych. Ważną kwestią jest, że taki masaż nie powinien sprawiać bólu ani dyskomfortu, przez co jest on bezpieczny. Wyróżnia się różne rodzaje masażu klasycznego choćby masaż gorącymi kamieniami, masaż Ma Uri, czy masaż, w którym wykorzystywany jest m.in. olej arganowy lub migdałowy.

Należy pamiętać, że podczas masażu bardzo ważną rolę odgrywa atmosfera. Spokój i harmonia są nieodłącznym elementem, który pozwala nam się odprężyć i uspokoić. Dlatego musi być odpowiednie oświetlenie i muzyka, dzięki której będziemy mogli się rozluźnić i zapomnieć o codziennych troskach. Ważnym czynnikiem również jest zapach dlatego w pomieszczeniu, w którym przeprowadzany jest masaż, mogą unosić się olejki eteryczne.