Możliwe powikłania żylaków

powikłania żylaków

Żylaki są powikłaniem schorzenia związanym z zaburzeniami krążenia. Chociaż większość z nas uznaje je jedynie za mało estetyczne znaki na kończynach dolnych to trzeba zaznaczyć, że żylaki potrafią doprowadzić do niezwykle groźnych powikłań.

Leczenie żylaków powinno nastąpić od razu po ich zauważeniu. Obecnie istnieje co najmniej kilka skutecznych metod ich usuwania i niekoniecznie decydować się trzeba na zabieg operacyjny bowiem takie same rezultaty osiąga się poprzez leczenie żylaków laserem. Pamiętajmy, że bagatelizowanie tego rodzaju schorzenia prowadzi nie tylko do brzęków i silnych bóli nóg, ale niejednokrotnie w żyłach pojawia się stan zapalny czy zakrzepica, która jest już czynnikiem zagrażającym życiu. Niebezpieczny jest również zator, którego wynikiem najczęściej jest śmierć pacjenta.

Jak więc widać leczenie żylaków jest niezbędne, by cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem kończyn, ale również pełnym zdrowiem. Zauważmy również, że żylaki można uznać za chorobę powszechną, cywilizacyjną bowiem choruje na nie nawet 9% populacji. Najczęściej są to kobiety rasy białej. Żylaki najczęściej pojawiają się około 40 roku życia a zauważyć je można na podudziach. Nie ryzykujmy utraty zdrowia a nawet życia, udajmy się do lekarza, by nieinwazyjnie pozbyć się tego rodzaju dolegliwości. Jak widać powikłania żylaków mogą być naprawdę niebezpieczne.

Dodaj komentarz