Ładowarki teleskopowe – zastosowanie

ładowarki teleskopowe

Przede wszystkim ładowarki teleskopowe można najczęściej zobaczyć na placach budowy, ale też w wielkopowierzchniowych magazynach. Ich zastosowanie jest tak wielorakie, że doskonale służyć mogą za stacjonarny dźwig jak i sprzęt do ładowania i przenoszenia różnego rodzaju materiałów. Co więcej, zamontowany kosz w niektórych typach ładowarek teleskopowych służyć może za podest dla robotnika, który pracę wykonuje na wysokościach.

Właśnie ze względu na tak wielką uniwersalność tego rodzaju sprzętu, osoba, która chce zostać jej operatorem musi przejść odpowiednie szkolenie. Tym samym może zgłosić się na przykład do firmy Gizo, która posiada odpowiedni certyfikat i pozwolenia Urzędu Dozoru Technicznego na organizowanie kursów właśnie tego rodzaju.

Samo szkolenie trwa średnio dwa tygodnie a uczestnik poznaje na nim nie tylko teoretyczne aspekty obsługi czy zasady bezpieczeństwa, ale przede wszystkim uczy się praktycznego wykorzystywania maszyny i wszelkich manewrów. Dzięki temu jest doskonale przygotowany do pracy w każdym warunkach nie stwarzając zagrożenia sobie i innym. Tą dwutorowa naukę wieńczy egzamin, którego pozytywny wynik sprawia, iż kursant otrzymuje uprawniania i staje się operatorem ładowarek teleskopowych.

Dodaj komentarz