Kto kupuje kawalerkę?

mieszkania lublin

Kawalerki, czyli mieszkania jednopokojowe nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chociaż wymagania Polaków względem swojego lokum wzrastają i coraz więcej z nas chce mieszkać w dużych przestrzeniach, to na te o małym metrażu także jest popyt.

Deweloperzy, którzy stawiają nowoczesne osiedla na terenie całej Polski, potwierdzają, że kawalerki nabywane są najczęściej, patrząc na całą ofertę danej inwestycji i nowe mieszkania. Lublin, Poznań czy Warszawa to miasta, na których przykładzie doskonale to widać.

Kawalerki są nadal względnie tanie, nie wymagają też tak dużego wkładu finansowego, jeśli pod uwagę weźmiemy konieczność ich remontu czy urządzenia od stanu deweloperskiego. Są doskonałą propozycją dla singli, którzy dopiero startują w dorosłe życie albo młodych par, które nie mają jeszcze dużych potrzeb względem własnej nieruchomości. Kawalerki są w pełni komfortowymi mieszkaniami dla seniorów oraz dla osób, które nabywają nieruchomości typowo inwestycyjnie, by na nich zarabiać. Okazuje się, że to te mieszkania są najczęściej wynajmowane przez osoby, które szukają lokum tylko na pewien czas i nie chcą ponosić z tego tytułu wysokich kosztów.

Warto również wspomnieć, że kawalerki we współczesnym budownictwie sporo różnią się od propozycji takich mieszkań sprzed lat. Dzisiaj to małe apartamenty, które dają optymalną wygodę codziennego funkcjonowania. Świetną ofertę stanowią kawalerki z rozległym tarasem, ogrodem zimowym albo przydomowym, małym ogródkiem na kondygnacji parterowej. Takie rozwiązania dają dodatkową przestrzeń do spędzania wolnego czasu.