Komu są potrzebne jazdy doszkalające?

jazdy doszkalające

Chociaż przez zmianę zasad na egzaminach uprawniających do poruszania się pojazdem (głównie w zakresie teorii) drastycznie spadł liczba chętnych uzyskania prawa jazdy to warto podkreślić, że kursy podczas których nabywa się umiejętność prowadzenia samochodu są nadal wielce oblegane.

Sam kurs, oferowany składa się w lekcji teoretycznych oraz jazd praktycznych. Duża większość kursantów twierdzi jednak, że godziny, jakie przeznaczone są do uzyskania odpowiedniej wprawy prowadzenia auta są krótko mówiąc niewystarczające.

Właśnie dlatego tuż przed egzaminem państwowym kursanci przybywają do ośrodka szkoleniowego, by wykupić jazdy doszkalające w Warszawie czy każdym innym mieście Polski. Powodem powodzenia dodatkowych lekcji jazdy jest zwyczajnie niepewność przyszłych kierowców na drodze. Tym samym chcą oni jeszcze lepiej opanować manewry, jakie będą wykorzystywać nie tylko podczas egzaminu, ale przecież także na drodze, podczas codziennej jazdy.

Warto również dodać, że jazdy doszkalające są nieobowiązkowe i korzystać z nich może każdy. Dużym zainteresowaniem cieszą się one także wśród osób, które dawno nie siedziały za kierownicą i chciałyby przypomnieć sobie podstawowe zasady prowadzenia samochodu, by sprawnie poruszać się znowu po polskich i nie tylko jezdniach.

 

 

Dodaj komentarz