Jesienne zabawy z dzieckiem

jesienne zabawy

Wiadomo, że jesień to pora chociaż niezwykle kolorowa to równie deszczowa, przez co niemożliwe stają się zabawy na świeżym powietrzu. Jak więc zapewnić dziecku dzień pełen rozrywki w domu? Zestaw takich zajęć, by ani przez chwile nie poczuło się znudzone? Istnieje co najmniej kilka sposobów.

Zaznaczmy na wstępie, że w dużej ilości zabaw musimy uczestniczyć wraz z dzieckiem – deszcz to idealny czas na to, by pobyć ze swoją pociechą, poznać jego zainteresowania, okazać czułość i uwagę. Kiedy nie pada postarajmy się przynieść z parku nie co kasztanów, kolorowych liści i żołędzi oraz jarzębinę, jeśli mamy w domu trochę zapałek, taśmę klejącą i klej to właśnie te owoce jesieni sprawią, że zabawa w domu będzie przednia.

W domu możemy je wraz z dzieckiem ozdobić farbkami czy plasteliną, z kasztanów i zapałek niech powstaną ludziki a z jarzębiny można wykonać przepiękne korale. To świetne zajęcia, by pobudzać wyobraźnię dziecka i ćwiczyć jego motorykę ruchową.

Jesienne zabawy z dzieckiem w domu będą też doskonałe przy wykorzystaniu zabawek edukacyjnych. Na przykład edukacyjne zabawki z większości sklepów dla dzieci online to zabawki drewniane, niemalowane, drewniane układanki dla dzieci – są całkowicie bezpieczne. Drewniany pociąg z klocków w połączeniu z czerwonym dywanem z wysuszonych liści to idealna zabawa w dalekie podróże.

Układanki Obłędne Koło

Pamiętajmy, że nie tylko sala zabaw czy plac na pobliskim osiedlu jest dobrym rozwiązaniem na czas spędzany z dzieckiem. Najmłodszych cieszyć będzie w szczególności nasza obecność i okazanie zainteresowania bez względu na to czy świeci słońce czy pada ulewny deszcz.

Dodaj komentarz