Jaki podnośnik towarowy wybrać?

podnośnik towarowy

Podnośnik towarowy jak sama nazwa wskazuje służy nie tyle do transportu ciężkich ładunków, ale przede wszystkim ściągania ich z pewnych wysokości. Sprzęt tego rodzaju przydatny jest przede wszystkim wtedy, gdy towar jest o dużych gabarytach i niemało waży.

Podnośnik towarowy wykorzystywany jest najczęściej z magazynach, fabrykach czy hurtowniach – wszędzie tam, gdzie przechowuje się i magazynuje sporą ilość ciężkiego towaru.

Decydując się na zakup tego rodzaju urządzenia warto zwrócić uwagę na jego kilka podstawowych cech.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wymiary tego urządzenia oraz maksymalny ciężar, jaki może udźwignąć – dobrze, jeśli przy jak najmniejszych wymiarach mógł transportować nawet 200-300 kilogramów, właśnie takie urządzenia oferuje między innymi firma Gizo. Co więcej, ważne są także funkcje dodatkowe: łatwe składanie i szybkie rozkładanie, trwałość konstrukcji, prosty transport i przemieszczanie, regulacja mechanizmu przesuwania, regulacja wideł czy dobrej jakości hamulec bezpieczeństwa.

Wiadomym jest, że podnośnik towarowy kosztuje niemało, dlatego jeśli już decydujemy się na tego rodzaju inwestycje warto nabyć sprzęt najlepszej jakości, który bez problemów i usterek posłuży nam przez długie lata.

 

Dodaj komentarz