Jak zadbać o własne bezpieczeństwo?

bateria mobilna

Okazuje się, że nawet w dobie tak rozwiniętej technologii i dostępu do różnego rodzaju kanałów komunikacyjnych zdarzają się sytuacje, w których jesteśmy wprost „odcięci od świata”. Przypomnij sobie ile razy padł ci telefon podczas spaceru po lesie w poszukiwaniu grzybów. Czy nigdy nie wyczerpała ci się bateria w czasie wędkowania na środku tafli jeziora czy górskiej wspinaczce?

Okazuje się, że ponad 90% dorosłego, polskiego społeczeństwa posiada telefon komórkowy. Spora większość z nich nosi go zawsze przy sobie. Niestety już tylko nieliczni zapewniają sobie własne bezpieczeństwo przy okazji jego posiadania. Cóż z tego, że mamy możliwość wezwania pomocy kiedy wydarzy się wypadek w górach czy z łódki wypadnie nam wiosło? Jak mamy zakomunikować, że zgubiliśmy się w lesie kiedy telefon wyłączy się przez nienaładowaną baterię i staje się bezużyteczny?

Jest na to pewien sposób. Wiedząc, że wybieramy się na długie godziny w tereny, na których dostęp do cywilizacyjnego świata jest utrudniony zabierajmy ze sobą dodatkowy sprzęt, który zmieścimy w kieszeni spodni – to bateria mobilna, którą możemy nabyć na przykład w sklepie cyfrowedrzwi. Ta pozwoli nam naładować telefon bez konieczności używania prądu bowiem raz naładowany mobilny sprzęt pozwoli na naładowanie baterii w telefonie nawet kilkakrotnie. Tym samym możemy mieć pewność łączności ze światem nawet przez kilka dni pomimo, że w pobliżu nie ma dostępu do elektrycznego gniazdka. Przyznacie, że to prosty sposób, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach?

Dodaj komentarz