Jak uszczelnić okna?

folia okienna

Czy wiesz, że przez nieszczelne okna ucieka najwięcej generowanego w domu ciepła? Okazuje się, że nawet to nawet 20% tego, które w sezonie grzewczym udaje się pozyskać wewnątrz pomieszczeń. To właśnie dlatego tak ważna jest właściwa izolacja okien.

Co ciekawe, izolacja okien jest konieczna i to nie tylko ze względu na uciekające z wnętrza ciepło czy dostawanie się zimnego powietrza z zewnątrz. Uszczelnienie okien jest niezbędne ze względu na przedostawanie się zanieczyszczeń, pojawienie się wilgoci, a nawet pleśni i grzybów. Musimy zdać sobie sprawę, że te są powodem nie tylko sporego dyskomfortu, ale wiążą się też ze sporymi kłopotami ze zdrowiem.

Montując nowe okna, warto zastanowić się więc nad ich odpowiednim zabezpieczeniem. Profesjonalna ekipa, która od lat zajmuje się montażem okien różnego typu, wykorzysta w celu uszczelnienia specjalne taśmy, przyda się też folia okienną. Tego rodzaju elementy stosuje się w miejscu pomiędzy ramą okienną a murem, by w łączeniach nie pozostały nawet najmniejsze szczeliny.

Folia okienna zabezpiecza okna przed działaniem niekorzystnych czynników, ale nie zawsze jest to chłód. Okazuje się, że szczeliny pomiędzy ramą okienną a murem mogą wypaczać się w wyniku działania silnych promieni słonecznych, wody, a nawet mocnego wiatru.

Jeśli zamówiłeś najnowszej generacji okna, pomyśl również o ich sprawnym montażu. Pamiętaj, że nabycie okien to spora inwestycja, ale nie oszczędzaj na zatrudnieniu profesjonalnej ekipy. Wysokiej jakości okna nie będą wykazywać pełnej funkcjonalności, jeśli zostaną źle zamontowane. Aby wszystko służyło sprawnie i przez wiele lat, konieczne są dobre okna w komplecie z ich dobrym montażem.

Zmiany w obniżeniu kosztów za ocieplenie domu czy mieszkania zauważysz już po pierwszym sezonie grzewczym z nowymi oknami. Zmieni się też całkowicie komfort Twojego przebywania w poszczególnych pomieszczeniach. Już nie musisz obawiać się zimna ani czynników, przez które możesz zachorować. Szczelne okna to podstawa, by funkcjonować w pełnym komforcie o każdej porze roku.