Jak schudnąć do wakacji?

odchudzanie warszawa

Noworoczne postanowienia bardzo często dotyczą wdrożenia diety, dzięki której mamy zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, okazuje się, że większość planów nie zostaje zrealizowana, a wizyty na siłowni przestają obowiązywać już po miesiącu. Wraz z nadejściem wiosny znowu myślimy o powrocie do idealnej sylwetki. Wielkimi krokami zbliża się bowiem czas, w którym zaczniemy nosić lekkie, odsłaniające więcej ciała ubrania. Okazuje się, że nawet kilka miesięcy przed wakacjami możemy zadbać o swoją figurę i nadrobić stracony czas. Przy zastosowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń sportowych uda nam się wrócić do formy.

Pamiętaj, że statystyczny Polak przybiera jakieś 5 kilogramów podczas sezonu zimowego. Nie zawsze łatwo ten nadmiar zrzucić. Aby zrobić to skutecznie i przede wszystkim trwale, warto wybrać się do dietetyka, który podpowie, na czym ma polegać skuteczne odchudzanie. Warszawa i inne miasta w Polsce mogą na szczęście pochwalić się sporą liczbą gabinetów, w których przyjmują profesjonaliści o tej specjalizacji.

Konsultacje i opieka dietetyka są niezbędne, bo każda dieta musi być dopasowana indywidualnie. Nie wierzcie w diety cud ani głodówki. Nawet, jeśli uda się początkowo zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, to szybko wrócą one z powrotem i to ze zdwojoną siłą. Co więcej, zła dieta może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym anemii.

Podstawą ma być śniadanie. Dobry dietetyk potwierdzi również, by stosować racjonalne odżywianie. O wiele lepiej jest spożywać 5 mniejszych posiłków każdego dnia, aniżeli jeden większy. Warto ograniczać cukier, produkty pszenne, alkohol oraz słodycze. Zamiast tego warto zajadać się produktami o dużej zawartości błonnika, na przykład kasze albo ciemne pieczywo z ziarnami zbóż.

Każdego dnia trzeba ćwiczyć. Ćwiczenia fizyczne powinny rozpocząć się nie wcześniej niż 20 minut po śniadaniu i mogą trwać średnio 30 minut każdego dnia. Aktywność fizyczną można prowadzić samodzielnie lub pod okiem profesjonalnego instruktora. Ciekawym rozwiązaniem są zajęcia fitness. Wiosną zaleca się tez jazdę na rolkach bądź rowerze.