Jak przygotować poddasze do zamieszkania?

poddasze

Często zdarza się tak, iż budując dom najpierw przygotowujemy i urządzamy tą jego powierzchnię, która jest nam do zamieszkania niezbędna w pierwszej kolejności. Dopiero później, wraz z odłożonymi oszczędnościami czy powiększaniem się rodziny myślimy o zaadaptowaniu kolejnych wnętrz do użytkowania. Jeśli dom jest piętrowy to zwykle na samym końcu przygotowuje się poddasze do zamieszkania chociaż warto zaznaczyć, że niektóre jego elementy powinny być doskonale zaprojektowane już na etapie planowania budowy nieruchomości zgodnie z danym projektem.

Poddasze do zamieszkania jest doskonałym pomysłem bowiem zyskujemy sporą powierzchnię domu bez specjalnej ingerencji czy kolejnych budowań. Najczęściej nie jest ono przedzielone ściankami działowymi, co sprawia, że metraż takiego pokoju jest naprawdę przyzwoity.

Przygotowując tą część domu do użytkowania jeszcze zanim wniesiemy tam pierwsze meble powinniśmy zwrócić uwagę na fakt czy poddasze jest odpowiednio ocieplone. To powinno być wykonane już na etapie budowy jednak często zdarza się, że po kilku latach ocieplenie poddaszy staje się nieszczelne i wymaga dodatkowego docieplenia. W celu kontroli dobrze jest zatrudnić profesjonalną ekipę, taką jak Aluthermo bowiem to właśnie oni będą w stanie określić rzeczywisty stan tej części domu. Co więcej, jeśli okaże się, że poddasze wymaga docieplenia, pracownicy firmy doradzą jaki nabyć w tej kwestii materiał izolacyjny i oczywiście wykonają wszelkie prace.

 

Dodaj komentarz