Jak olejować włosy? Porady fryzjera.

fryzjer mokotów

Możesz pozbyć się odżywek, które kupiłaś w sieciowej drogerii. Od tej pory o zdrowa kondycję Twoich włosów i ich doskonały wygląd będą dbać domowe kuracje, które stworzysz samodzielnie. Wracamy do zabiegów pielęgnacyjnych znanych dosłownie od tysiącleci. Trzeba przyznać, że również dzisiaj sprawdzają się idealnie.

Zadbaj o jakość włosów dokładnie tak, jak najlepszy fryzjer. Mokotów i każda inna dzielnica w stolicy oczywiście dysponuje szeregiem profesjonalnych salonów fryzjerskich, natomiast z powodzeniem poradzisz sobie sama.

Co zyskasz po regularnym olejowaniu włosów?

Nie będą wypadać w tak dużej ilości, będą zdrowe, odżywione, lśniące, bez tendencji do przetłuszczania się (o ile nie przesadzisz z zabiegami i będziesz dokładnie spłukiwać miksturę). Olejowanie daje też świetną ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, więc niestraszny będzie kurz, toksyny, smog czy niskie temperatury. Olejowanie sprawdzi się w walce z łupieżem, rozdwajającymi się końcówkami i przy problemach z rozczesywaniem.

Jaki olej sprawdza się najlepiej?

Najczęściej wybierany jest kokosowy, ale można też wykorzystać lniany, z wiesiołka czy z pestek winogron. Przede wszystkim należy dobrać mieszankę do indywidualnych potrzeb, zamierzonych efektów, ale też struktury włosów. Można olejować włosy na sucho albo na mokro, trzymać mieszankę na włosach od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Wszystko zależy od wybranych produktów. Najczęściej olejowanie stosuje się jedynie na końcówki włosów, oszczędzając fryzurę u nasady.