Jak firma budowlana utrzymuje się zimą?

firma budowlana

Niestety, przeszkodą w sprawnym wykonywaniu prac ekipy budowlanej są najczęściej warunki atmosferyczne. Co więcej, sporej części robót po prostu nie da się wykonać kiedy na dworze panują niskie, minusowe temperatury. Właśnie dlatego firmy budowlane pracują najczęściej do końca października a kolejne zlecenia przyjmują od marca. Nie oznacza to jednak, że przez kilka miesięcy pracownicy tej branży nie mają z czego żyć.

Oczywistym jest fakt, iż firma budowlana w Warszawie cieszy się największym zainteresowaniem wiosną i latem – według statystyk to właśnie wtedy najwięcej Polaków decyduje się stawiać domy czy dokonywać generalnych remontów mieszkań. Klienci, którzy chcą zatrudnić naprawdę profesjonalną ekipę, taką jak IDC BUD muszą umawiać się co najmniej na kilka miesięcy przed rozpoczęciem wykonywania zlecenia bowiem grafik tychże firm jest zapełniony co do dnia.

Zimą firmy budowlane również przyjmują zlecenia jednak ich praca przebiega zazwyczaj we wnętrzach budynków. O ile zaprawy mokre będą niemożliwe do wykonania to malowanie ścian czy wymiana podłogi jak najbardziej. Ciekawostką jest fakt, iż coraz większa liczba zainteresowanych zgłasza się do firm budowlanych właśnie w okresie zimowym. Wtedy mogą wybrać dogodny termin, liczyć na niższe ceny materiałów a może i uda się ponegocjować nie co o stawkę z wynajętymi pracownikami.

Dodaj komentarz