Ile trwa sesja ślubna?

sesja ślubna

Uznaje się, iż sesja ślubna powinna trwać tak długo aż fotograf uzyska zamierzony efekt. W praktyce jednak czas jej trwania określaj najczęściej zapisy zawarte w umowie pomiędzy nowożeńcami a fotografem.

Czas, jaki musi być poświęcony jest na pewno dłuższy w przypadku sesji plenerowej aniżeli tej w studio fotograficznym. Wpływ na to mają warunki atmosferyczne, światło czy inne czynniki mogące przeszkadzać w wykonaniu najlepszych ujęć.

Standardowo, zdjęcia ślubne warszawa trwają nie więcej aniżeli 4 godziny. W tym czasie para wspólnie z fotografem wybiera kilka najciekawszych lokalizacji. Oczywiście, sesja może trwać dłużej jednak nie jest to zalecane. Im zdjęcia będą trwały dłużej tym jest mniejsze prawdopodobieństwo wykonania dobrych zdjęć. Wpływ na to ma przede wszystkim zmęczenie nowożeńców i samego fotografa. Fotografie wychodzą też najlepiej w godzinach porannych, jeśli sesja przedłuży się do godzin wieczornych, to może nie być już tak korzystne.

Pamiętajmy, że każdy fotograf poddaje wykonane zdjęcia obróbce graficznej więc nawet jeśli w czasie sesji nie uda się zachwycić jakąś fotografią nie jest wykluczone, że po dopełnieniu całego zlecenia nowożeńcy i fotograf będą zadowoleni z efektu.

Dodaj komentarz