Gdzie są najlepsze szkoły w Warszawie?

najlepsze szkoły w Warszawie

Według corocznych rankingów szkół podstawowych, jakie znajdują się na terenie Warszawy najlepsze z nich to te na Ursynowie i Mokotowie, najgorsze zaś na Targówku i Pradze Północ. Nie ma też co ukrywać, że najlepsze szkoły w Warszawie to te prywatne bądź społeczne, najsłabiej wypadają placówki publiczne.

Oceniając szkoły brano przede wszystkim pod uwagę wyniki egzaminów szóstoklasistów. Tym samym zbadano metodologie nauczania i postępy w nauce uczniów. Dzięki wynikom z tychże testów można było w prosty sposób zanalizować poziom edukacji dzieci we wszystkich szkołach i zaangażowanie nauczycieli.

Dobrą opinią zawsze cieszy się placówka, jaką jest społeczna szkoła podstawowa w Warszawie. To właśnie tak klasy są mniej liczebne a kadra pedagogiczna stawia na indywidualny rozwój każdej jednostki. Niestety, w szkołach państwowych, które nierzadko są przepełnione bierze się pod uwagę dobro ogółu, nierzadko nauczyciel nie ma szansy dostrzec indywidualnych talentów, zainteresować czy predyspozycji poszczególnych uczniów.

Z całą pewnością wybierając szkołę dla naszej pociechy warto zerknąć na szczegółowy ranking – od tej edukacji zależy przecież jego przyszłość a wiedza wyniesiona z placówki da solidne podstawy do dalszego rozwoju.

Dodaj komentarz