Franczyza placówki ubezpieczeniowej – czy jest to sprawdzony sposób na biznes?

Czy Twoim marzeniem byłoby mieć własny dom ubezpieczeniowy? Założenie i prowadzenie takiej działalności powiązane jest z zarabianiem dużych pieniędzy i prestiżem społecznym.

Zatem jak otworzyć biznes ubezpieczeniowy? Nie wszyscy wiedzą, że wystarczy podpisać umowę franczyzową z wybranym domem ubezpieczeniowym i można rozpocząć własną działalność.

Czym jest placówka franczyzowa?

Najczęściej placówka franczyzowa działa pod szyldem wybranego domu ubezpieczeniowego. Aby lepiej to zobrazować, warto posłużyć się przykładem jednej z najlepszych ofert franczyzowych Domu Ubezpieczeniowego Spectrum, który ma do zaoferowania wiele sprawdzonych metod, prowadzenia działalności dostawanych do nowego punktu. Taka placówka franczyzowa działa samodzielnie, jednak w oparciu o określone normy. Jednostki, które podejmą decyzję współpracy w modelu franczyzowym, otrzymają profesjonalne wsparcie na każdym etapie działalności. Dodatkowym, niewątpliwym atutem współpracy są liczne korzyści i warunki prowizyjne, jakie otrzymuje franczyzobiorca w związku ze współpracą.

Kto może skorzystać z franczyzy ubezpieczeniowej?

Teoretycznie każdy może skorzystać z franczyzy. Jednak w praktyce prowadzenie działalności, nie jest tak proste, jak się wydaje. Franczyza ubezpieczeniowa jest dla osób przedsiębiorczych, gotowych na samodzielny rozwój w oparciu o własną działalność gospodarczą. Osoby, które się zdecydują, powinny mieć umiejętności obserwacyjne, sprzedażowe, znać swój lokalny rynek i posiadać niewielki wkład finansowy, który zainwestują w uruchomienie franczyzowej placówki.

Czy warto skorzystać z franczyzy ubezpieczeniowej?

Oczywiście wszystko zależy od otrzymanej oferty. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum przygotował specjalną ofertę dla nowych franczyzowych partnerów. W ofercie Domu Ubezpieczeniowego Spectrum franczyzobiorca znajdzie dostęp do pomocy merytorycznej specjalistów i ekspertów. Dodatkowo model franczyzowy świetnie sprawdza się, kiedy przedsiębiorcę interesują głównie ubezpieczenia komercyjne.

Co możesz zyskać, inwestując we franczyzę?

Franczyza otwiera przed przedsiębiorcą nowe możliwości. Taka placówka otrzymuje skuteczny oraz wypróbowany model biznesowy, który działa pod rozpoznawalną i sprawdzoną marką. Dodatkową korzyścią jest dostęp do kompleksowego wsparcia w procesach rozliczeniowych oraz pomoc w kontaktach przedsprzedażowych z klientami. Jako franczyzobiorca zyskujemy ochronę w postaci zbiorczej polisy OC i stałe wsparcie marketingowe, know-how, które zdecydowanie wyróżnia nas na tle innych tego typu placówek. Warto pamiętać, że założenie placówki franczyzowej jest zdecydowanie korzystniejsze finansowo niż założenie niezależnej gospodarczej działalności. Gwarancje niskich kosztów inwestycyjnych, jakie daje Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, przemawiają za przystąpieniem do działalności gospodarczej w charakterze franczyzowym.

Artykuł powstał w oparciu o materiały merytoryczne ze strony: dus.net.pl