Drugie śniadanie do szkoły

lunch box

Czy Twoje dziecko ma zapewnione wyżywienie w szkole? Czy je śniadanie przed wyjściem do szkolnej placówki? A może dajesz mu pieniądze aby w szkolnym sklepiku kupiło sobie coś do jedzenia?

Okazuje się, że nie wszystkie szkoły prowadzą stołówki, nie wszystkie dzieci przynoszą też drugie śniadanie do szkoły. Jedno jest pewne, o ile szkoła nie zapewnia posiłku, dziecko powinno zawsze mieć takowy w plecaku i spożyć podczas długiej przerwy.

W lunch boxach powinna znaleźć się lekka przekąska, owoc i coś bardziej sycącego, nie zapominajmy też o napoju, najlepiej wodzie. Szkoły w Warszawie i okolicach, na przykład w miejscowości takiej jak Józefosław oferują na szczęście całodzienne, sporządzone przez wyszkolonego dietetyka wyżywienie i trzeba przyznać, że jest to opcja najlepsza nawet jeśli dodatkowo płatna. Pamiętajmy, że najgorszym sposobem jest dawanie dziecku pieniędzy na jedzenie – niestety w szkolnym sklepiku bardzo często znajdzie tylko słodkie bułki, batony i chipsy. Nadal mało jest placówek, w których dzieciom oferuje się zdrowe, ekologiczne produkty, takie jak warzywa, owoce czy produkty z pełnego ziarna zbóż. Z taką propozycją na szczęście wychodzą coraz częściej placówki prywatne i miejmy nadzieję, że w ślad za nimi pójdą również szkoły publiczne.

Dodaj komentarz