Domowe sposoby na chore zatoki

chore zatoki

Samodzielne leczenie chorych zatok nie zawsze przynosi skutki, raczej są to sposoby na doraźne łagodzenie przykrych dolegliwości aniżeli metody niwelowania przyczyn. Warto jednak po nie sięgać wspomagająco bowiem okazuje się, że rzeczywiście przynoszą one niejednokrotnie wielką ulgę pacjentom.

Chore zatoki sprawiają ogromny dyskomfort. Pacjenci uskarżają się na silny nieżyt nosa i obfitą wydzielinę, mocny ból głowy, który promieniuje w okolice nosa i oczu a nawet problemy z prawidłową wymową – te spowodowane są niedrożnymi drogami oddechowymi, co powoduje utrudnienia w oddychaniu. Nic więc dziwnego, że chorzy szukają wszelkich sposobów, by jak najszybciej pozbyć się nieprzyjemnych objawów. Pamiętajmy jednak, że zagłuszanie przyczyny choroby może prowadzić do groźnych konsekwencji. Operacje zatok to jedne z najczęściej wykonywanych biorąc pod uwagę zakres laryngologii. Wpływ na to ma właśnie próba samodzielnego ich leczenia.

Jeśli jednak terapia przebiega pod kontrolą lekarza a domowe sposoby są jednie metodami wspomagającymi to nic nie stoi na przeszkodzie, by z nich korzystać. Skuteczne na pewno okazują się być ciepłe kompresy z soli jodowo – bromowej, które należy przykładać do czoła. Przydają się również inhalacje z naparu rumianku, tymianku, szałwii, skrzypu polnego czy mięty pieprzowej. Można stosować je mieszając zioła bądź używać tylko jednego rodzaju. Nie zaszkodzi również popijanie herbaty z rozgrzewającym imbirem i cynamonem – te mają właściwości udrażniające górne drogi oddechowe.

KRAJMED – operacje zatok Warszawa

Dodaj komentarz