Dobra podłoga do łazienki

wylewki epoksydowe

Łazienka jest tym pomieszczeniem w całym domu, które wymaga specjalnego wyposażenia. Chodzi przede wszystkim o warunki, jakie w niej panują. To najczęściej nieco wyższa temperatura powietrza, ale też większa wilgoć oraz narażenie elementów wykończenia na częsty kontakt z wodą. Łazienka ma być więc funkcjonalna, praktyczna oraz odporna na działanie niekorzystnych czynników.

Podstawą jest podłoga. Warto, by była antypoślizgowa, łatwa w utrzymaniu porządku, odporna na wodę, ciężar, pękanie czy rysowanie. Do tej pory najczęściej stosowano drogi kamień naturalny albo gres czy płytki ceramiczne. Niestety panele czy drewniany parkiet nie bardzo nadają się do tego typu wnętrz.

Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się też wylewki żywiczne, które do tej pory stosowano jedynie w garażach, dużych przestrzeniach użyteczności publicznej, fabrykach czy halach przemysłowych – wszędzie tam, gdzie podłoga narażona była na intensywną eksploatację. W końcu zauważono walory takiej posadzki w przestrzeniach domowych. Okazuje się, że wylewki epoksydowe są nie tylko w pełni praktyczne, ale mogą stanowić też walor dekoracyjny. Do żywicy można dodawać wybrany barwnik, by podłoga zyskała wyrazistość. Do tego mogą być dodawane drobinki kwarcu, które doskonale mienią się niczym brokat.

Eksperci potwierdzają, że wylewki żywiczne są dzisiaj wybierane niezwykle często przez tych, którzy panują stworzyć praktyczne, ale też nowoczesne wnętrza i idą z duchem czasu.