Dieta na redukcję tłuszczu

redukcja tłuszczu

Uznaje się, że aż 90% z nas nie jest zadowolona z wyglądu swojego ciała. Większość z tej grupy uważa, że waży za dużo, posiada zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Tylko nie co więcej niż 20% próbuje coś z tym zrobić. Stosuje diety i uprawia aktywność sportową.

Okazuje się, że dieta na redukcję tkanki tłuszczowej nie musi być wcale restrykcyjna, nader często wystarczy jedynie zmienić swoje nawyki żywieniowe a zaleconą dietę traktować jako nowy, lepszy sposób żywienia.

Jak zaleci nam każdy dobry dietetyk Warszawa, na przykład ten pracujący w Akademii Zdrowego Żywienia, dieta redukcyjna ma być przede wszystkim lekkostrawna, ale ciągle dostarczająca maksimum wartości odżywczych.

Dieta na redukcję tłuszczu musi być stosowana systematycznie, ma być niezwykle harmonijna. To z reguły 5 posiłków dziennie w mniejszych porcjach – dużym błędem jest natomiast przejadanie się oraz jedzenie później aniżeli na dwie godziny przed snem.

Co więc powinniśmy jeść? Warzywa i owoce powinny być dominującymi produktami naszego jadłospisu. Poza tym produkty wielozbożowe i chude mięso. W naszej diecie nie powinno brakować ryb, zarówno tych morskich jak i słodkowodnych.

Dobrym rozwiązaniem jest ograniczanie słodyczy i używek, takich jak słodzona herbata czy kawa. Niewskazany jest również alkohol, jedynie czerwone wino od czasu do czasu wypite podczas obiadu może działać korzystnie na nasz system trawienny.

Dodaj komentarz