Co to są zwyżki?

zwyżki

Zwyżki to nic innego jak podnośniki koszowe. Urządzenia te wchodzą w skład podestów ruchomych i służą do wznoszenia na określoną wysokość pracowników fizycznych, którzy swoje zawodowe obowiązki pełnią przeważnie w branży budowlanej czy reklamowej. Zwyżki bardzo często wykorzystuje się przy montażu różnego rodzaju elementów na wysokościach, zakładaniu instalacji, usługach dekoratorskich bądź usługach sprzątających. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie rozkładanie rusztowań po prostu nie jest zbyt opłacalne.

Ciekawostką jest fakt, iż tego rodzaju podnośniki, na przykład te, jakie oferuje firma Gizo mogą być wykorzystywane nie tylko na zewnątrz budynków, ale i w ich wnętrzach – o ile pozwala na to metraż wysokościowy. Dużym udogodnieniem jest fakt, iż zwyżki mogą być samojezdne – wtedy montuje się je na samochodach.

Trzeba pamiętać, że każdy pracownik, który chce pracować na zwyżkach i przy ich obsłudze musi być uprzednio właściwie przeszkolony. W tym celu organizowany jest kurs na zwyżki, którego zwieńczeniem jest pozytywne zdanie egzaminu i pozyskanie uprawnień.

Dodaj komentarz