Co to jest deratyzacja?

deratyzacja warszawa

Deratyzacja, czyli odszczurzanie polega na zwalczaniu tychże gryzoni. Okazuje się, że każde większe miasto w naszym kraju ma z nimi problem. Czy wiesz, że w Warszawie jest więcej szczurów niż mieszkańców? To zaskakujące, ale rzeczywiście tak jest, chociaż oczywiście statystyki nie są dokładne, ponieważ o ile da się policzyć mieszkańców stolicy, to już z gryzoniami w tym zakresie jest ogromny problem.

Największy kłopot pojawia się na terenach parkowych, ale też w blokowiskach. Tam szczury mają łatwy dostęp do pożywienia, zagnieżdżają się więc w piwnicach, komórkach, pustostanach. Konieczna staje się regularna deratyzacja. Warszawa przeprowadza ten zabieg w każdym sezonie, najczęściej w tym wiosennym, kiedy metropolia staje się prawdziwą wylęgarnią takich szkodników.

Nie udaje się łapanie szczurów i przesiedlanie ich w naturalne środowisko, należy je po prostu zwalczyć. Tym procesem zajmują się wyspecjalizowane firmy, które używają w tym celu profesjonalnych środków. Te same firmy można zamówić na zwalczanie pluskiew. Warszawa boryka się także z tym problemem.

Pamiętajmy, że jedyną metodą walki z tymi szkodnikami jest ich trwałe usunięcie. W tym celu zaleca się trutki, a same zabiegi odtruwające muszą być przeprowadzane regularnie. Niestety, szczury rozmnażają się z błyskawicznym tempie i wręcz niemożliwe staje się ich całkowite usunięcie z danego terenu.