Co powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

ochraniacz do łóżeczka

Narodziny dziecka są marzeniem wszystkich przyszłych rodziców. Jest to wyjątkowy okres, który wymaga specjalnego przygotowania. Wymaga to przede wszystkich zakupu niezbędnych rzeczy, które będą przekładać się na codzienny komfort naszego malucha.

Pościel

W pierwszych miesiącach sen wypełnia większość czasu naszego malucha. Zaraz po jedzeniu jest to jedna z najważniejszych czynności, która wpływa na zdrowie i samopoczucie malucha. Wybierając pościel dla malucha najlepiej zwrócić uwagę na materiały z których jest wykonana i czy zapewnia wystarczające ciepło. Ponadto przystosowanie pościeli dla alergików ma kluczowe znaczenie.

Poduszka do karmienia

Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o komforcie mam i dzieci. Karmienie nie jest łatwą czynnością i wymaga utrzymania odpowiedniej pozycji, która może wymagać wysiłku. Poduszka do karmienia powstała z myślą o zwiększeniu wygody i bezpieczeństwa, sprawdź sama https://raczkujemy.pl/poduszki-do-karmienia/. Jest to wygodne rozwiązanie również dla dzieci, ponieważ poduszka dopasowuje się do ułożenia ciała naszej pociechy.

Ochraniacz na szczebelki

Pierwsze kroki są ogromnym sukcesem i powodem do radości rodziców. Raczkowanie jest podstawową umiejętnością, która wymaga czasu i odpowiednich warunków do bezpiecznego stawiania pierwszych kroków. Zazwyczaj to w łóżeczku dziecko zaczyna raczkować trzymając się za szczebelki, często kończy się utratą równowagi i upadkiem. Dlatego istotne jest zabezpieczenie wszystkich twardych krawędzi, z jakimi ma dziecko kontakt. Ochraniacz do łóżeczka pozwala uniknąć urazów, jakich doznałoby dziecko podczas upadku.

Mata do zabawy

Zabawa rozwija i edukuje malucha. Warto pomyśleć o stworzeniu bezpiecznej przestrzeni, która w żaden sposób nie ograniczy możliwości ruchowych. Mata do zabawy może być ułożona na podłodze, przez co nie ma obawy, że dziecko leży na zimnej i twardej powierzchni. Mata wypełniona antyalergicznym silikonowym materiałem pozwala bawić się i poznawać.