Co powiedzieć wchodząc do domu pogrzebowego?

dom pogrzebowy warszawa styks

Każdego z nas w pewnym momencie życia czeka śmierć bliskiej osoby. W takich sytuacjach zdarza się, że jesteśmy odpowiedzialni za organizację pogrzebu. Jest to tak rzadkie wydarzenie, że najbardziej w takich sytuacjach pomoże dom pogrzebowy i jego wyspecjalizowani pracownicy. 

W czym pomoże zakład pogrzebowy?

Zakład pogrzebowy tak naprawdę może pomóc w naprawdę wielu aspektach związanych z organizacją pogrzebu. Warto też wspomnieć, że nie trzeba dostarczać aktu zgonu do domów pogrzebowych – wystarczy sama karta zgonu wystawiona przez lekarza. Co więcej, większość zakładów pogrzebowych pomaga w załatwieniu aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, co dla wielu osób jest trudne, szczególnie w ciężkich dniach po śmierci bliskiej osoby.

Zakład pogrzebowy pomoże również, o czym wie niewiele osób, w transporcie zmarłego z miejsca śmierci do kostnicy lub krematorium. Warto o tym pamiętać, gdyż szpitale nie zajmują się transportem zmarłego. Tylko domy pogrzebowe z wieloletnim doświadczeniem na rynku posiadają specjalistyczne samochody przystosowane do bezpiecznego przewożenia trumny ze zmarłym.

Jakie usługi pogrzebowe mogą nam zaoferować?

Usługi pogrzebowe w domach pogrzebowych są kompleksowe, gdyż mają za zadanie sprostać oczekiwaniom każdego rodzaju pogrzebu. Domy pogrzebowe w swoje ofercie mają najróżniejsze wieńce pogrzebowe, a nawet wybór odpowiedniej oprawy muzycznej. Zakłady pogrzebowe oferują również wybór odpowiedniej odzieży pogrzebowej, usługi balsamista zwłok oraz pomagają w kontaktowaniu się z wybranym kapłanem.

Pogrzeb świecki również może zostać zorganizowany w zwykłym domie pogrzebowym. W takim wypadku pogrzeb prowadzi Mistrz Ceremonii, który wygłasza stosowną mowę o zmarłym po konsultacji z rodziną. Często rodzina życzy sobie, aby w mowie był zawarty ulubiony cytat zmarłego lub nawiązanie do jego ulubionych utworów lub ważnych sytuacji z życia.