Atrakcje Giżycka – Twierdza Boyen

twierdza boyen

Jeśli w te wakacje chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i oprócz zasłużonego relaksu zwiedzić najbardziej okazałe zakątki Polski, zapraszamy na wycieczkę do Giżycka – miasta pełnego tajemnic, urokliwych zakątków i pięknych jezior.

Jedną z największych atrakcji Giżycka jest bez wątpienia Twierdza Boyen, od razu dodajmy, że całość z lotu ptaka przypomina gwiazdę więc chociażby z tego względu warto zobaczyć ten kunszt dawnej architektury.

Twierdza powstała w latach 1844-1856 i od początku stanowiła obiekt strategiczny i ochronny pomiędzy dwoma dwoma największymi jeziorami: Niegocin oraz Kisajno. To właśnie nad nimi można dzisiaj odprężać się do woli zażywając wodnych czy słonecznych kąpieli i uprawiając liczne sporty wodne. Jak widać domek do wynajęcia na Mazurach będzie idealną lokalizacją na tegoroczne wakacje.

Wracając do samej Twierdzy Boyen warto nadmienić, iż to właśnie w niej istniała największa stacja gołębi pocztowych – w czasie I wojny światowej korespondencja tym sposobem docierała niezwykle szybko nawet do oddalonego Wrocławia. Swoją drogą, ciekawe dlaczego już w czasie II wojny światowej Niemcy zlikwidowali wszelkie poczty gołębie na terenie Polski, pewnie uznali je za zbyt skuteczne i zagrażające.

Sama Twierdza Boyen w czasie II wojny światowej została dostosowana jako szpital polowy a sam obiekt nie został na szczęście zaatakowany.

Obecnie obiekt jest udostępniony dla zwiedzających i trzeba przyznać, że robi ogromne wrażenie.

 

Dodaj komentarz